Mekan Durağı | Arar | Bulur|Keşfeder |Yayınlar

BASIN EKSPRES YOLU OTELLER YOLU OLDU

BASIN EKSPRES YOLU OTELLER YOLU OLDU

 Turizm Haber 201512213772Fabrika bölgesiyken, gazetelerin merkezinin oraya taşınmasıyla Basın Ekpres Yolu olan bölge, yerli ve yabancı markalı 21 ile tesis ile 'Otel yolu' oldu

İstanbul’da Bağcılardaki Basın Ekspres Yolu, daha önce fabrikaların olduğu sanayi bölgesi iken, son dönemde peş peşe yeni otel yatırımları ve mevcut yapıların otele dönüştürülmesiyle kısa sürede otel bölgesine dönüştü. Bölgede şu anda 21 otel bulunuyor.

Bölgenin bu değişiminde havaalanına yakınlık önemli rol oynarken, 3. Havaalanının devreye girme süreciyle birlikte bölge bu avantajını yitirecekŞimdi Otel yolu olan basın Ekspres Yolu’nda 19’u işletmede olan otel bulunuyor.

Basın Ekspres Yolu otel yoluna dönüştü İstanbul'un yeni Maslak'ı olarak adlandırılan Basın Ekspres Yolu, şu anda 19'u faaliyette ikisi de satılık 21 otele ev sahipliği yapıyor. 

Haftalik ekonomi dergisi Ekonomist’te yer alan Levent Gökmen Demirciler imzalı haberde, bölgede yeni otel yatırımlarının da devam ettiği belirtilerek bölgede; şu anda beşi 5 yıldızlı, 10'u 4 yıldızlı ve dördü 3 yıldızlı 19 otel faaliyet gösterdiği,
ayrıca 5’i inşa halinde, 2’si de proje aşamasında olduğu, bunlar da tamamlandığında bölgedeki otel sayısının 28’e ulaşacağı belirtiliyor.

Haberde Basın Ekspres Yolunda ayrıca iki otel yatırımının da proje aşamasında olduğu bilgisi aktarılıyor.

Son yıllarda Basın Ekspres Yolu üzerinde Courtvard Marriott, Holidav Inn Express, Wyndham Grand, Retaj Rovale, Elite World Europe Hotel, Steigenberger, Hilton Garden Inn, Holiday Inn, Park Inn Radison, Gorrion ve Mercure gibi oteller hizmete girdi. 

Bölgede şu anda beşi 5 yıldızlı, 10'u 4 yıldızlı ve dördü 3 yıldızlı 19 otel faaliyet gösteriyor. 

Bu arada satılık iki otel var. 

Bölgede ayrıca 5’i inşa halinde, 2’si de proje aşamasında oteller de var.

Bunlar da tamamlandığında bölge 28 otele ev sahipliği yapıyor olacak.

 


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )

128 kez görüntülendi. / 4 ay önce eklendi.