Mekan Durağı | Arar | Bulur|Keşfeder |Yayınlar

Narlıkuyu Mahallesi İle Neden Yetkililer İlgilenmiyor?

Narlıkuyu Mahallesi İle Neden Yetkililer İlgilenmiyor?

Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesine bağlı Narlıkuyu Mahallesi’nde yaşanılan elektrik problemi ölüme davetiye çıkarıyor. Yetkililerin ilgilenmediği mahallede sürekli yaşanılan elektrik direği problemi hiçbir şekilde çözüme kavuşmuyor.

 

 

Karaköprü ilçesi, Narlıkuyu Mahallesi’nin 1318.sokağında yer alan elektrik direği hem insan hayatını tehdit ediyor hemde vatandaşa büyük miktarda maddi zarar veriyor. Sokakda yer alan elektrik direğinin elektrik hatlarına 1 defa Belediyenin sulama aracı, 3 defa beton mikseri çarparak tellerin bir birine temas etmesini sağladı, temas eden teller vatandaşın cihazlarını da etkiledi, elektronik cihazlarda oluşan teknik problemler vatandaşa maddi hasar verdi. Bazı çarpmalarda tellerin kopması ise ölüme davetiye çıkardı. Vatandaşın elektrik tellerinin altında olmaması büyük bir faciayı önledi.

WhatsApp ihbar hattımıza ulaşan Mehmet Dağ;

“ Bu kaçtır aynı sokak da bu problemi yaşıyoruz, evimizdeki elektronik cihazlar kullanılamaz hale geldi. 3 defa beton mikseri, 1 defa Karaköprü Belediyesi’ne ait sulama aracı bu tellere vurarak tellerin bir birine temas etmesine neden oldu. Teller temas edince bazıları koptu ama olan bizim cihazlarımıza oldu. DEDAŞ’a ulaşıyoruz ama çözüm olmuyor, bizimle ilgilenmiyorlar. Belediye yetkililerine ulaştık onlardan da çözüm gelmedi hatta muhtarımız bile çözüm sağlamadı. Kime derdimizi anlatacağımızı şaşırdık, cihazlarımızı yaptırsak bozuluyor yaptırmasak olmuyor. Sizlerden ricam asıl yetkililerin bu sokağa ulaşmasını sağlayın “ dedi.

DEDAŞ’ın, Karaköprü Belediyesi’nin ve hatta Muhtarın neden bu mahalledeki problemle ilgilenmediği düşündürücü, amaç vatandaşa hizmet etmese eğer Narlıkuyu Mahallesi hizmet beklemekte.

kaynak : urfanatik.com

33 kez görüntülendi. / 4 ay önce eklendi.